Rekonstrukcja paznokcia

Paznokcie podobnie jak włosy są przydatkami skóry.
Mogą wydawać się mało istotnym elementem , jednak w życiu codziennym paznokcie pełnią bardzo ważną rolę. Są odzwierciedleniem stanu zdrowi człowieka. Zmiany w płytce paznokciowej są najczęściej wynikiem toczącym się problemów chorobowych gdy tracimy paznokieć.
Utratę paznokcia może również spowodować uraz mechaniczny w wyniku nieszczęśliwego wypadku takie jak mocne uderzenie, przygniecenie, gdy coś ciężkiego upadnie na palec albo zbyt niski czubek buta. W takim przypadku może powstać krwiak. Jeśli go nie odbarczymy poprzez nawiercenie płytki, dojdzie do oddzielenia się paznokcia od łożyska. Taki zabieg możemy przeprowadzić tylko w gabinecie podologicznym. Odkryte łożysko jest bardzo wrażliwe i każdy uraz może utrudniać codzienne funkcjonowanie.

Wtedy potrzebna jest rekonstrukcja.
I to nie tylko ze względów estetycznych ale jako również jako zabezpieczenie łożyska przed urazami i rogowaceniem. Prawidłowo wykonana rekonstrukcja kieruje wzrost paznokcia i zapobiega deformacji zarówno łożyska jak i płytki paznokciowej.

Podologia to dziedzina wiedzy z zakresu medycyny i kosmetologii. Zajmuje się diagnozowaniem wad, zniekształceń i zaburzeń funkcji stopy, leczeniem występujących schorzeń, a także pielęgnacją stopy zdrowej i chorej.

Pozostałe zabiegi

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies "ciasteczek", aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie i akceptujesz POLITYKĘ PRYWATNOŚCI
Zaakceptuj i zamknij