Usuwanie odcisków i modzeli

Odciski

Są to wyniosłe zgrubienia naskórka z centralnie ułożonym rdzeniem. Rdzeń sięga do unerwionej warstwy skóry , który przy ucisku powoduje ból. Odciski powstają w wyniku stałego ucisku lub tarcia. Najczęściej występują na wyniosłościach kostnych, w przestrzeniach międzypalcowych jak również na podeszwach stóp.

W gabinecie podologicznym odciski usuwane są przy użyciu sterylnych narzędzi, narzędzi jednorazowych.
Zabieg jest bezbolesny.

Modzele

Tworzą się na stronie podeszwowej i opuszka palucha. Są to ograniczone lub owalne zrogowaciałe ogniska. Tworzą się przez długotrwały powtarzający się uraz. na dość dużej powierzchni skóry. Są to zmiany nie unerwione i nie ukrwione. Jednak zrogowacenia uciskające zdrową skórę powoduje uczucie pieczenia lub palenia.

Zabieg usuwania modzeli przy użyciu sterylnych narzędzi, narzędzi jednorazowych.

Podologia to dziedzina wiedzy z zakresu medycyny i kosmetologii. Zajmuje się diagnozowaniem wad, zniekształceń i zaburzeń funkcji stopy, leczeniem występujących schorzeń, a także pielęgnacją stopy zdrowej i chorej.

Pozostałe zabiegi

Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies "ciasteczek", aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie i akceptujesz POLITYKĘ PRYWATNOŚCI
Zaakceptuj i zamknij